Podlaskie Zrzeszenie
Ludowe Zespoły Sportowe
w Białymstoku

Kalendarz imprez

Grudzień 2023
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Rzadowy Program KLUB logo Witaj W Klubie

logo-kz-lzs

W minioną niedzielę 30.07.2023r. we wsi Reszkowce (gmina Dąbrowa Białostocka) odbył się festyn pod nazwą „Barwne uroki Podlasia”

Impreza odbyła się 30 lipca przy szkole podstawowej w Reszkowcach. Organizatorzy podkreślali, jak ważne jest aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Były dmuchańce, strefa dla dzieci, zawody w dojeniu krowy oraz ujeżdżanie byka. Koło gospodyń Wiejskich „Kamyczki” przygotowało pyszności, którymi raczyli się uczestnicy festynu.

Głównym punktem wydarzenia był turniej w piłkę nożną o puchar prezesa Krajowego Zrzeszenia Rady Głównej LZS Mieczysława Baszko. Ostatni mecz podczas spotkania rozegrali ze sobą sołectwo Reszkowce z zespołem radnych i pracowników Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej. Mecz zakończył się remisem.

Reszkowce

- To wydarzenia to zasługa wielu ludzi. Natomiast nie byłoby tego festynu gdyby nie wy, mieszkańcy gminy, wsi. Nie spodziewaliśmy się aż tak licznego przybycia, a to tym bardziej cieszy. Sport zawsze był, jest i będzie tym co łączy. I nasz festyn pokazuje, że razem - możemy dużo! - mówił podczas spotkania główny organizator, Mieczysław Kazimierz Baszko, Prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

- Niezmiernie miło mi u Was gościć. Dajecie przykład innym, jak wieś może być aktywna i jakie pozytywy to za sobą niesie - mówiła Bogusława Szczerbińska, wicewojewoda podlaska.

- Chcemy się integrować, jednoczyć i widzimy, że ma to sens. Aktywny wypoczynek daje radość. Tym bardziej, jeśli przez takie działania możemy scalać, a nawet zbliżać miejscową społeczność - tłumaczył podczas festynu Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Impreza była objęta patronatem honorowym posła na sejm RP Mieczysława Kazimierza Baszko.

 

źródło: https://isokolka.eu/dabrowa-bialostocka/51897-barwne-uroki-podlasia-do-ujezdzania-byka-i-dojenia-krowy-ustawialy-sie-kolejki-wideo-foto

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com