Podlaskie Zrzeszenie
Ludowe Zespoły Sportowe
w Białymstoku

Kalendarz imprez

Czerwiec 2024
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Rzadowy Program KLUB logo Witaj W Klubie

logo-kz-lzs

26igrzyskaLZS

Do Białegostoku przyjechało ponad 1500 sportowców z całej Polski, którzy zmierzyli się w wielu dyscyplinach. Podnosili ciężary, grali w siatkówkę, ale także na przykład przeciągali linę, łącząc sport z rywalizacją i świetną zabawą.

Zawody rozpoczęły się 24 sierpnia, uroczystym otwarciem na Stadionie BOSiR w Białymstoku. Podczas inauguracji zawodników i wszystkich gości powitali między innymi Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Wiceminister Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, Wicewojewoda Podlaska Bogusława Szczerbińska, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Kazimierz Baszko.

Wszyscy sportowcy, działacze, szykują się do tego wydarzenia przez cały rok. Tym razem spotkaliśmy się w Białymstoku aby już kolejny raz celebrować nasze zawody. Igrzyska LZS i nasze działania wspierają i upowszechniają kulturę fizyczną, miłość do sportu, ruchu, aktywizują środowiska wiejskie, w których dostęp do sportu jest często utrudniony. Promujemy aktywny styl życia, zasady fair play – tłumaczył Prezes Mieczysław Baszko.

Podczas inauguracji zapalono znicz igrzysk, a zawodnicy ślubowali m.in., że będą dbać o dobre imię reprezentanta klubu sportowego, przestrzegać regulaminu, zasad szlachetnej rywalizacji.

Relację z otwarcia Igrzysk można obejrzeć tu: https://fb.watch/mI4jcRoYtM/

List do uczestników Igrzysk LZS skierował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a odczytał go Minister Jacek Sasin. Premier pisał do sportowców między innymi: ”...pamiętajcie, że samo podjęcie rywalizacji jest swoistym zwycięstwem, jest to zwycięstwo nad samym sobą, które nie tylko wzmacnia nasze poczucie pewności, ale dostarcza również cennych informacji na temat naszych rzeczywistych możliwości… Niech wasze marzenia zostaną przekute w realne sukcesy i pomogą Wam sięgać jeszcze wyżej.”

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w wielu sportowych dyscyplinach. Z ich osiągnięciami i wynikami można zapoznać się na stronie https://www.igrzyskalzs2022.pl/ w zakładce konkurencje.

A ich zmagania obejrzycie klikając w poniższe linki:

- zmagania zapaśników https://fb.watch/mIcfYmGi1Y/

- podnoszenie ciężarów https://fb.watch/mIchPmw-OW/

- tak bawili się uczestnicy bloku rekreacyjnego https://fb.watch/mIciYznfYX/

- zmagania uczestników bloku integracyjnego https://fb.watch/mIcl1EKoNT/

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję! Trenując, podejmując życie sportowca, pokazujecie jakie silne macie charaktery. Można się od Was uczyć, bo jesteście dla innych przykładem – podsumował Igrzyska Prezes Kazimierz Baszko.

Od początku swojego istnienia Igrzyska mają własne logo – w owal wpisany jest stylizowany żniwiarz. Od kliku lat wojewódzkie zrzeszenia podejmujące się organizacji tej imprezy przygotowują także własne logo – związane z lokalną tradycją miasta gospodarza. Jeszcze raz warto podkreślić, że zawody eliminacyjne do Igrzysk organizowane są przez wszystkie Wojewódzkie Zrzeszenia LZS przy wydatnej współpracy i wsparciu przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacji społecznych, przedsiębiorców i lokalnej społeczności. Programy zawodów eliminacyjnych obejmują rozgrywki w różnych konkurencjach sportowych z przewagą konkurencji drużynowych. Wybór konkurencji i rodzaju zawodów zależy od infrastruktury sportowej, koncepcji organizatorów a także tradycji lokalnych.

Igrzyska regionalne mają długą tradycję w środowisku i są wydarzeniem ważnym - to święto sportowe lokalnej społeczności. Igrzyskom towarzyszą różne pokazy sportowe oraz występy artystów i twórców prezentujących regionalny folklor i lokalne tradycje.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com