Podlaskie Zrzeszenie
Ludowe Zespoły Sportowe
w Białymstoku

Kalendarz imprez

Grudzień 2023
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

Rzadowy Program KLUB logo Witaj W Klubie

logo-kz-lzs

Aktualności

Mieczysław Baszko: "Aż 119 klubów sportowych w województwie podlaskim otrzymało łącznie 1 315 000 złotych"

Minister Sportu i Turystyki przyznał na program "KLUB" na rok 2023 dofinansowanie w wys. 79 mln zł. Celem rządowego programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. O projekcie KLUB rozmawiamy z Prezesem Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysławem Kazimierzem Baszko.

Panie Prezesie, wynika, że Minister Kamil Bortniczuk jest bardzo zadowolony z działań LZSów, jako operatora głównego środków dla klubów. Co Pan na to?

Przepracowaliśmy bardzo wnikliwe ten program i powiem śmiało, że to dzięki naszym specjalistom ten program jest prowadzony modelowo. Są pracownicy dedykowani, którzy kontaktują się z klubami, trenerami, wyjaśniają problemy, odpowiadają na pytania. To też dzięki pracownikom LZSów we wszystkich województwach. A co do środków, to są realne pieniądze, które podniosły jakość pracy dla trenerów i jakość zajęć dla dzieci w klubach. A pamiętajmy, że wielu mistrzów olimpijskich rozpoczynało kariery sportowe od LZS-ów, także mamy ogromny potencjał.

Na co można było przeznaczyć otrzymane pieniądze?

Środki można było przeznaczyć między innymi na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Wsparcie trafiło do małych i średnich klubów, które spełniły kryteria formalne naboru, a wszystko to by nadal rozwijać projekt i docierać do kolejnych środowisk. Te pieniądze, w dużej mierze pozwoliły wielu dzieciom „dotknąć” prawdziwego sportu, wyjazdów na sportowe zawody, mieć do czynienia z profesjonalnymi akcesoriami i wyposażeniem,

Jakie wsparcie zyskały nasze, podlaskie kluby?

W tym roku dofinansowaliśmy prawie 270 tysięcy dzieci i młodzieży oraz 11,5 tysiąca trenerów. W województwie podlaskim aż 119 klubów otrzymało wsparcie łącznie w wysokości 1 315 000 złotych.

Program Klub funkcjonuje od 2016 roku i mówi się, że jest największym systemowym wsparciem, skierowanym do organizacji sportowych z terenu całego kraju, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

To prawda. Jako LZSy przyczyniamy się do tego, ponieważ na co dzień mamy do czynienia ze sportem i klubami i tak jak mówiłem wcześniej, tu nasi specjaliści bardzo często wychowują nawet mistrzów olimpijskich. Cieszy mnie fakt, że możemy przekazywać środki z programu KLUB, często do klubów powiatowych, niedoinwestowanych, na działanie których trudno pozyskać sponsorów. Daje to realne działania na wyrównanie szans wśród dzieci w całej Polsce z dostępnością do sportu. Co również istotne szansę na otrzymanie dotacji mają kluby prowadzące zajęcia w mało popularnych w skali kraju sportach.

Wystarczyło złożyć odpowiednie dokumenty i dopilnować formalności.

Dofinansowanie z programu KLUB otrzymują nie tylko kluby ze wsi i małych miasteczek, ale także z miast wojewódzkich ze stolicą włącznie, bo ten program jest dla wszystkich, którzy spełniają określone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kryteria.

A niedawno pojawiła się ważna informacja dla klubów, którym nie udało się otrzymać dofinansowania i trafiły na listę rezerwową.

Tak, aż 360 klubów z Listy Rezerwowej Rządowego Programu „KLUB” – edycja 2023 otrzymała dofinansowanie. Minister Sportu Kamil Bortniczuk zwiększył środki przeznaczone na realizację w 2023 roku Rządowego Programu „KLUB” o kwotę 4 085 000 złotych. Pozwoli to na udzielenie wsparcia dodatkowo dla 360 klubów z tzw. Listy Rezerwowej, na której znalazły się wszystkie stowarzyszenia, których wnioski – złożone do tegorocznej edycji Programu, zostały ocenione pozytywnie. Te pieniądze w większości zostały już wypłacone.

fotoBaszkoKlub

 MemorialDabrowskich2023

Odbył się XXXIV Międzynarodowy Memoriał im. Antoniego i Jerzego Dąbrowskich kadetów i młodzików w zapasach w stylu klasycznym oraz kadetek i młodziczek w zapasach kobiet. Młodzi sportowcy walczyli o medale w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Świętej Królowej Jadwigi w Białymstoku. Zawody upamiętniają wybitnych trenerów, założycieli zapasów na terenie Białostocczyzny. Impreza odbyła się 25 listopada br.

Zawody organizuje UAKS "Podlasie" Białystok. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a także Podlaskie Zrzeszenie LZS, Krajowe Zrzeszenie LZS, jak również Podlaski Związek Zapaśniczy.

MemorialDabrowskich202310

Prekursorem zapasów w Podlaskiem był Antoni Dąbrowski, a zamiłowanie do tej dyscypliny zaszczepił synom: starszemu Jerzemu i młodszemu Mirosławowi. Celem memoriału jest m.in. uczczenie pamięci tych wybitnych trenerów oraz popularyzacja tego sportu w Podlaskiem, wśród dzieci i młodzieży. To także okazja do umocnienie długoletniej współpracy z klubami z zagranicy: Litwy i Ukrainy.

Zdjęcia dzięki uprzejmości UAKS "Podlasie" Białystok.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Wojtek Nowicki 2

Wojciech Nowicki, polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Zdobywca złotego medalu igrzysk olimpijskich w Tokio, brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro, wielokrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Europy. W szkole podstawowej ćwiczył grę w piłkę nożną w Jagiellonii Białystok. Rzut młotem zacząć trenować mając 18 lat, w klubie KS Podlasie Białystok, wchodzącym w skład Ludowych Zespołów Sportowych. Dziś porozmawiamy z Wojtkiem jako sportowcem i tatą o tym jak i kiedy przygotować nasze dzieci na przygodę ze sportem. Rozmawia Piotr Sawczuk.

Wojtku, jesteś tatą. Czy to my rodzice, powinniśmy pokazywać dzieciom czym jest sport, jakie są dyscypliny, jakie korzyści może przynieść sport? Czy jako rodzice powinniśmy czekać, aż dziecko samo zacznie przejawiać zainteresowanie sportem? Kiedy i jak powinniśmy zacząć je wspierać w tym, aby sport zagościł w ich życiu?

Myślę, że rolą rodzica jest zachęcać dzieci do aktywności od najmłodszych lat. Poprzez różne gry i zabawy, możemy wpierać swoje dzieci w budowaniu lepszej sprawności fizycznej, wytrzymałości czy koordynacji. My, jako pierwszy wzór, możemy pokazać różnorodność dyscyplin i konkurencji jakie sport posiada. Dzięki temu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Jedno będzie lubić judo, inne pływanie, a jeszcze inne bieganie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Takie jest piękno sportu.

Dlaczego warto zacząć „uprawiać” sport od małego? I jak podejść do tematu? Pokazywać wyniki mistrzów i w ten sposób motywować? Czy starać się, aby sport, ruch, był rutyną, a dzięki tej rutynie, nawykom, mogą przyjść chęci na wyniki?

Warto od małego szukać przede wszystkim swoich mocnych stron i tego w jakim sporcie czujemy się dobrze, gdzie pewne ruchy czy ćwiczenia przychodzą nam w sposób naturalny. Każde dziecko na początku drogi powinno traktować sport jako formę zabawy i spędzania fajnie wolnego czasu. Myślę, że nie należy od samego startu skupiać się na rezultatach. To powinno przyjść w dalszych etapach treningu. Najważniejsze, aby wolny czas był przeznaczony na ruch i sport, a nie na telewizor lub komputer. Dzięki temu, będziemy budować dobre nawyki.

Jak to było w Twoim przypadku?

Będąc dzieckiem, mogę powiedzieć, że miałem lepiej niż dzisiejsze dzieci, ponieważ dla mnie i moich rówieśników było oczywiste, że każdą wolną chwilę, którą mieliśmy spędzaliśmy na podwórku. Tam biegaliśmy, graliśmy w piłkę, bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Nikt z nas nie chciał siedzieć w domu. Lata 90. były piękne.

Co powiedziałbyś dzieciom, młodzieży, która chce być jak Ronaldo, Messi, Lewandowski, Nowicki, Świątek, Małysz, ale od strony porażek? Jak uczyć dzieci, że porażka to nie koniec?

Zarówno porażka, jak i sukces to nieodzowne elementy sportu. Uważam, że przede wszystkim należy uczyć dzieci, aby z porażki wyciągały wnioski i analizowały błędy, które popełniły. Dzięki temu można coś próbować poprawić, zmienić. Uważam, że jest to klucz do dalszych sukcesów i lepszych rezultatów.

A jak Ty radziłeś sobie z porażkami, słabszymi momentami w sportowej karierze?

Starałem się przede wszystkim wyciągać wnioski, co robiłem źle i starałem się nad tym pracować, aby tych błędów było mniej.

Czyli porażkę trzeba przepracować, nie traktować jej jako czegoś, co kończy nasze dotychczasowe starania. Trzeba umieć sobie z nią poradzić. A czy trzeba umieć sobie poradzić z sukcesem?

Zarówno porażka, jak i sukces niosą ze sobą pewne pozytywne i negatywne aspekty. Jednak uważam, że porażka więcej nas uczy, jeżeli umiemy sobie z nią radzić, ponieważ pomaga nam podnosić swoje umiejętności i eliminować błędy. Przy sukcesie nie zawsze potrafimy wyciągnąć konstruktywne wnioski.

Wojtku i na koniec, ogromne sukcesy za Tobą. Co przed Tobą? Co jeszcze jest w planach sportowych, może marzeniach Wojtka Nowickiego?

Przede mną przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Postaram się przygotować na miarę swoich możliwości. Co do marzeń, osiągnąłem w sporcie bardzo dużo, więc dużych marzeń czy oczekiwań nie mam, ale jeżeli zdrowie pozwoli, trenuję dalej i będę się starał rzucać jak najlepiej.

I tego życzy Ci cały zespół Ludowych Zespołów Sportowych. Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Wojtek Nowicki 1

prezes KBaszkoW Sokółce, 11 października odbyło się spotkanie, podczas którego wręczano certyfikaty, rozmawiano o lokalnym sporcie, perspektywach rozwoju i upowszechnianiu sportu wśród najmłodszych ale także seniorów.

To duże wydarzenie. Podsumowaliśmy to co udało nam się zrobić dla lokalnego sportu, klubów, dzieci w roku 2023. Rządowy Program "Klub" to realny instrument finansowy, dzięki któremu możliwy jest rozwój sportowych pasji, wśród dzieci. pieniądze, które trafiły do sportowych klubów, zostały wykorzystane na sprzęt sportowy, treningi, podnoszenie kwalifikacji. To wszystko jest inwestycją w nasze dzieci i ich pasje. Pamiętajmy proszę, że dzięki temu, iż nasze dzieci mogą trenować, uprawiać sport w lepszych warunkach, łatwiej będą osiągały zamierzone cele. Sport to zdrowie, a my chcemy zdrowej Polski, zdrowych polskich dzieci, a w przyszłości miejmy nadzieję, że odwdzięczą się nam one medalami, tytułami, zaszczytami idącymi za ich osiągnięciami - tłumaczył podczas Gali, Prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Mieczysław Kazimierz Baszko.

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

XXXIV memorial A Wojny

 

Finał Wojewódzki w Lidze lekkoatletycznej SZS w Białymstoku odbył się 28 września 2023 roku na stadionie BOSiR w Białymstoku przy ul. Wołodyjowskiego 5.

Impreza ma na celu uczczenie pamięci trenera Aleksandra Wojny, popularyzację lekkiej atletyki wśród młodzieży szkolnej, wyłonienie indywidualnych mistrzów w L-a, a także integrację młodzieży ze środowiska wiejskiego.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

aktywna wies seniorzy

Spotkanie z seniorami z woj. podlaskiego odbyło się 30 września w Sokółce. Goście mogli porozmawiać między innymi z zaproszoną Panią dietetyk, która tłumaczyła zgromadzonym co można jeść, czego unikać, co robić aby jedzenie nie szkodziło. Wspólne ćwiczenia z seniorami przeprowadził Pan Jan Zalewski, Prezes Klubu Sportowego Podlasie Białystok. Specjalne zaproszenie na spotkanie przyjął pierwszy polski złoty medalista i mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo w 1972 roku - Wojciech Fortuna, który rozdał seniorom książki ze swoim autografem. Na spotkanie przyjęła również zaproszenie Pani Wojewoda Podlaska Bogusława Szczerbińska.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

II final aktywna wies

W dniach 15-17 września 2023 roku, do Augustowa zjechało ponad 700 osób, aby uczestniczyć w wielu ciekawych konkurencjach sportowych, ale także kulinarnych, w ramach II Finału Centralnego: Ogólnopolskie Igrzyska Aktywna Wieś. Wydarzenie to objęli Honorowym Patronatem Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Wicepremier Jarosław Kaczyński, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Po raz drugi, Krajowe Zrzeszenie LZS wspólnie z wojewódzkimi zrzeszeniami realizowało nowy projekt pod nazwą „Aktywna Wieś” powierzony Ludowym Zespołom Sportowym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Na stadionie, przy II LO w Augustowie pojawili się przedstawiciele wszystkich województw, aby wspólnie bawić się i konkurować ze sobą w ciekawych konkurencjach rekreacyjnych drużynowych: między innymi przejazdów hulajnogą, dojeniu sztucznej krowy, slalomu z taczką i wielu, wielu innych. Ponadto odbył się pokaz sportów ludowych, występy artystyczne, promocja regionów, a w drugiej części dnia pojawiły się stoiska z wyrobami produktów regionalnych: żywności, rzemiosła i rękodzieła.

Wydarzenie to miało na celu popularyzację sportu, rekreacji i turystyki w środowisku wiejskim; zwiększenie zainteresowania społeczności wiejskiej systematycznym uczestnictwem w różnego rodzaju formach aktywności fizycznej; tworzenie atrakcyjnej oferty i systemu imprez sportowo-rekreacyjnych dostępnych dla wszystkich mieszkańców wsi; promowanie wśród mieszkańców wsi aktywnego spędzania czasu wolnego oraz jego walorów prozdrowotnych; aktywizację osób objętych wykluczeniem i marginalizacją społeczną, wzmocnienie wolontariatu stałego; przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (w tym nadwadze i otyłości) oraz zjawiskom patologii społecznej; patriotyczne wychowanie przez szacunek dla prawa, symboli narodowych i tradycji; współpracę z samorządami terytorialnymi wszystkich szczebli w zakresie kształtowania polityki społecznej, sportowej, kulturalnej i patriotycznej.

„Przez cały rok, pod hasłem „Aktywna Wieś”, na terenie całej Polski odbywają się imprezy towarzyszące, zapowiadające finałowe spotkanie w Augustowie. Festyny te mają za zadanie popularyzować sport, promować zdrowy i aktywny tryb życia, głównie w środowisku wiejskim. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, zarówno w życiu młodych osób, jak i starszych. Dlatego w każdym wieku należy się ruszać w miarę swoich możliwości. I co najistotniejsze zawsze lepiej ćwiczy się w grupie, gdyż mamy wtedy możliwość rywalizacji i sprawdzenia swoich postępów. Stąd nasze lokalne działania na terenie 16 województw, a są to imprezy sportowo-rekreacyjne w formie festynów, spartakiad, igrzysk, podczas których wyłoniono najlepsze drużyny na zawody centralne. W ich programie znalazły się różne konkurencje sportowe z przewagą drużynowych. Ich wybór zależał od możliwości infrastruktury sportowej, koncepcji organizatorów oraz tradycji danego regionu. Dodatkowo, w regionach odbywają się konkury wiedzy o regionie, ze szczególnym uwzględnieniem jego historii i tradycji patriotycznych” – tłumaczy Mieczysław Kazimierz Baszko, Prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

26igrzyskaLZS

Do Białegostoku przyjechało ponad 1500 sportowców z całej Polski, którzy zmierzyli się w wielu dyscyplinach. Podnosili ciężary, grali w siatkówkę, ale także na przykład przeciągali linę, łącząc sport z rywalizacją i świetną zabawą.

Zawody rozpoczęły się 24 sierpnia, uroczystym otwarciem na Stadionie BOSiR w Białymstoku. Podczas inauguracji zawodników i wszystkich gości powitali między innymi Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Wiceminister Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, Wicewojewoda Podlaska Bogusława Szczerbińska, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki oraz Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysław Kazimierz Baszko.

Wszyscy sportowcy, działacze, szykują się do tego wydarzenia przez cały rok. Tym razem spotkaliśmy się w Białymstoku aby już kolejny raz celebrować nasze zawody. Igrzyska LZS i nasze działania wspierają i upowszechniają kulturę fizyczną, miłość do sportu, ruchu, aktywizują środowiska wiejskie, w których dostęp do sportu jest często utrudniony. Promujemy aktywny styl życia, zasady fair play – tłumaczył Prezes Mieczysław Baszko.

Podczas inauguracji zapalono znicz igrzysk, a zawodnicy ślubowali m.in., że będą dbać o dobre imię reprezentanta klubu sportowego, przestrzegać regulaminu, zasad szlachetnej rywalizacji.

Relację z otwarcia Igrzysk można obejrzeć tu: https://fb.watch/mI4jcRoYtM/

List do uczestników Igrzysk LZS skierował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a odczytał go Minister Jacek Sasin. Premier pisał do sportowców między innymi: ”...pamiętajcie, że samo podjęcie rywalizacji jest swoistym zwycięstwem, jest to zwycięstwo nad samym sobą, które nie tylko wzmacnia nasze poczucie pewności, ale dostarcza również cennych informacji na temat naszych rzeczywistych możliwości… Niech wasze marzenia zostaną przekute w realne sukcesy i pomogą Wam sięgać jeszcze wyżej.”

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w wielu sportowych dyscyplinach. Z ich osiągnięciami i wynikami można zapoznać się na stronie https://www.igrzyskalzs2022.pl/ w zakładce konkurencje.

A ich zmagania obejrzycie klikając w poniższe linki:

- zmagania zapaśników https://fb.watch/mIcfYmGi1Y/

- podnoszenie ciężarów https://fb.watch/mIchPmw-OW/

- tak bawili się uczestnicy bloku rekreacyjnego https://fb.watch/mIciYznfYX/

- zmagania uczestników bloku integracyjnego https://fb.watch/mIcl1EKoNT/

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję! Trenując, podejmując życie sportowca, pokazujecie jakie silne macie charaktery. Można się od Was uczyć, bo jesteście dla innych przykładem – podsumował Igrzyska Prezes Kazimierz Baszko.

Od początku swojego istnienia Igrzyska mają własne logo – w owal wpisany jest stylizowany żniwiarz. Od kliku lat wojewódzkie zrzeszenia podejmujące się organizacji tej imprezy przygotowują także własne logo – związane z lokalną tradycją miasta gospodarza. Jeszcze raz warto podkreślić, że zawody eliminacyjne do Igrzysk organizowane są przez wszystkie Wojewódzkie Zrzeszenia LZS przy wydatnej współpracy i wsparciu przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacji społecznych, przedsiębiorców i lokalnej społeczności. Programy zawodów eliminacyjnych obejmują rozgrywki w różnych konkurencjach sportowych z przewagą konkurencji drużynowych. Wybór konkurencji i rodzaju zawodów zależy od infrastruktury sportowej, koncepcji organizatorów a także tradycji lokalnych.

Igrzyska regionalne mają długą tradycję w środowisku i są wydarzeniem ważnym - to święto sportowe lokalnej społeczności. Igrzyskom towarzyszą różne pokazy sportowe oraz występy artystów i twórców prezentujących regionalny folklor i lokalne tradycje.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Kopisk

Aktywna Wieś Podlaska. Pod tym hasłem, w minioną niedzielę odbyły się parafialne dożynki w Kopisku

Konkurs na najlepszy chleb, zabawy i zawody dla najmłodszych, występy zespołów to tylko niektóre z atrakcji, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy wsi Kopisk, a także całej gminy Dobrzyniewo Duże.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Podczas ceremonii poświęcone zostały dożynkowe wieńce. Następnie w korowodzie wszyscy przemięscili się na teren boiska, gdzie odbył się festyn rodzinny.

Spotkanie odbyło się pod Patronatem Honoroym Posła na Sejm, Kazimierza Mieczysława Baszko.

Organizatorem festynu było zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

W minioną niedzielę 30.07.2023r. we wsi Reszkowce (gmina Dąbrowa Białostocka) odbył się festyn pod nazwą „Barwne uroki Podlasia”

Impreza odbyła się 30 lipca przy szkole podstawowej w Reszkowcach. Organizatorzy podkreślali, jak ważne jest aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Były dmuchańce, strefa dla dzieci, zawody w dojeniu krowy oraz ujeżdżanie byka. Koło gospodyń Wiejskich „Kamyczki” przygotowało pyszności, którymi raczyli się uczestnicy festynu.

Głównym punktem wydarzenia był turniej w piłkę nożną o puchar prezesa Krajowego Zrzeszenia Rady Głównej LZS Mieczysława Baszko. Ostatni mecz podczas spotkania rozegrali ze sobą sołectwo Reszkowce z zespołem radnych i pracowników Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Białostockiej. Mecz zakończył się remisem.

Reszkowce

- To wydarzenia to zasługa wielu ludzi. Natomiast nie byłoby tego festynu gdyby nie wy, mieszkańcy gminy, wsi. Nie spodziewaliśmy się aż tak licznego przybycia, a to tym bardziej cieszy. Sport zawsze był, jest i będzie tym co łączy. I nasz festyn pokazuje, że razem - możemy dużo! - mówił podczas spotkania główny organizator, Mieczysław Kazimierz Baszko, Prezes Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

- Niezmiernie miło mi u Was gościć. Dajecie przykład innym, jak wieś może być aktywna i jakie pozytywy to za sobą niesie - mówiła Bogusława Szczerbińska, wicewojewoda podlaska.

- Chcemy się integrować, jednoczyć i widzimy, że ma to sens. Aktywny wypoczynek daje radość. Tym bardziej, jeśli przez takie działania możemy scalać, a nawet zbliżać miejscową społeczność - tłumaczył podczas festynu Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Impreza była objęta patronatem honorowym posła na sejm RP Mieczysława Kazimierza Baszko.

 

źródło: https://isokolka.eu/dabrowa-bialostocka/51897-barwne-uroki-podlasia-do-ujezdzania-byka-i-dojenia-krowy-ustawialy-sie-kolejki-wideo-foto

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com