Podlaskie Zrzeszenie
Ludowe Zespoły Sportowe
w Białymstoku

Kalendarz imprez

Czerwiec 2024
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Rzadowy Program KLUB logo Witaj W Klubie

logo-kz-lzs

Logo-Konkursu Promowanie i upowszechnianie RGB 22 03 2019-WWW„Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim” to tytuł 3-dniowego wydarzenia, które odbędzie się w Ostródzie w najbliższy weekend. Wyróżnione zostaną najlepsze przedsięwzięcia, kluby, a także odbędą się zawody sportowe w wielu ciekawych kategoriach.

W 2023 roku organizatorzy zgłosili do konkursu 52 projekty. Do finału dotarło 16 z nich — po jednym z każdego województwa.

Celem imprezy jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdrowego stylu życia, upowszechnianie i promowanie projektów służących rozwijaniu aktywności fizycznej osób starszych, solidarności międzypokoleniowej i włączeniu społecznemu poprzez sport, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, promowanie wolontariatu sportowego oraz poprzez sport aktywnej postawy obywatelskiej, integrowanie i angażowanie organizacyjne i finansowe jednostek samorządu terytorialnego oraz innych podmiotów do szerokiej współpracy przy realizacji przedsięwzięć z obszaru sportu powszechnego.

W ramach wydarzenia uczestnicy wezmą udział w zajęciach praktycznych, treningu z instruktorem nordic-walking, zawodach między innymi slalomie z piłką lekarską, rzutu obręczami, rzutu podkową, rzutu lotką do tarczy, rzutu piłką do kosza, gry w kręgle, przejazdu hulajnogą.

Wszystkie konkurencje przeprowadzone zostaną w kategorii „open” (bez podziału dla kobiet i mężczyzn).

Poniżej lista projektów, laureatów zakwalifikowanych do finału według kolejności województw, alfabetycznie:

• ULKS „Młodzik – Ziemia Oławska” Bystrzyca, woj. dolnośląskie
• UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, woj. kujawsko-pomorskie
• KS „Amator” Leopoldów-Rososz, woj. lubelskie
• MLKS „Agros” Żary, woj. lubuskie
• LUKS „Gryf” Bujny, woj. łódzkie
• Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu LKS „Orkan” Radocza, woj. małopolskie
• L-UKS „Trops” Goleszyn, woj. mazowieckie
• GZ LZS Dobrzeń Wielki, woj. opolskie
• Ninja Kids Academy Jarosław, woj. podkarpackie
• UKS Radule, woj. podlaskie
• KS „Bloczek Team” Pelplin, woj. pomorskie
• GLKS Wilkowice, woj. śląskie
• Stowarzyszenie „Czempion” Łopuszno, woj. świętokrzyskie
• Stowarzyszenie „Kurzętnik Biega” Kurzętnik, woj. warmińsko-mazurskie
• UMKS „Zryw” Wolsztyn, woj. wielkopolskie
• LUKS „Bałtyk” Dziwnów, woj. zachodniopomorskie

Organizatorem wydarzenia jest Krajowe Zrzeszenie LZS. Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.